info
+48 668 552 052

Mobile

Usługi

DEPILACJA LASEROWA

ul. ANDRZEJA 25/1, 40-061 KATOWICE

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą 3 metod: woskiem, pastą cukrową oraz laserem. Lato, urlop nad morzem – dwa miesiące spędzone w krótkich spodenkach i sukienkach to nie jedyny czas, kiedy my kobiety borykamy się z problemem ciągłego golenia. Zimą chodzimy na basen, korzystamy z sauny czy masaży – zawsze wtedy chciałybyśmy czuć się pewnie, ale jednocześnie nie zaprzątać sobie głowy zabiegami usuwającymi włoski.

DEPILACJA LASEROWA – TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!

Jest to niezawodne rozwiązanie dla wszystkich zwolenniczek idealnie gładkiej skóry. Seria zabiegów (najczęściej od trzech do sześciu depilacji danej partii ciała) daje trwałe efekty i tylko pojawianie się nowych cebulek włosów może nam zaburzyć komfort gładkości. Przed pierwszym zabiegiem udajemy się na konsultację z lekarzem dermatologiem, który określa najlepsze parametry do jego przeprowadzenia. Na podstawie stanu skóry, barwy owłosienia i grubości naszych włosków oszacuje również ilość potrzebnych zabiegów. Zostaje jeszcze tylko wykonanie próby laserowej i umówienie pierwszej wizyty.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO LASEROWEJ DEPILACJI?

Oczywiście istnieją pewne przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej, ale zdecydowaną większość z nich możemy wyeliminować. Przede wszystkim nie możemy opalać skóry co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Pamiętajmy też, że im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włoski, tym lepszy efekt przeprowadzonej depilacji laserowej. Miesiąc po zabiegu możemy już cieszyć się kąpielą słoneczną, zatem nie musimy zabiegów przeprowadzać tylko w zimowe miesiące. Najpóźniej miesiąc przed zabiegiem zaprzestajemy stosować depilację – zabieg będzie tym efektowniejszy, im więcej cebulek podczas niego usuniemy. Możemy oczywiście usuwać włoski za pomocą maszynki lub nożyczek. Na sam zabieg pójdźmy z gładką skórą lub drobnym zarostem.

DEPILACJA WOSKIEM – ZAJMUJEMY SIĘ I TYM

Możemy również wybrać alternatywne formy depilacji, np. woskiem. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Osoby z wrażliwszą skórą mogą wybrać wosk przeznaczony do skóry delikatnej lub depilację pastą cukrową. To doskonała propozycja dla osób zmagających się z problemem wrastających włosków. Zabieg ten nie tylko jest skuteczny, mniej bolesny od depilacją woskiem, ale i też odżywczy – peelinguje, wygładza i odżywia skórę. Cukrowa depilacja jest całkowicie naturalna – ciąża, żylaki czy cera naczynkowa nie są już przeciwskazaniami do wykonania zabiegu. Pod okiem naszych specjalistów i przy użyciu nowoczesnego lasera LightSheer Duet najskuteczniej pozbędziesz się niechcianych włosków z różnych partii ciała. Dzięki temu cały rok będziesz cieszyć się idealnie gładką skórą, nie poświęcając na to ani minuty w zaciszu swojej łazienki.


DEPILACJA LASEROWA LIGHT SHEER

LIGHT Sheer DUET
Jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym system z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji. Light Sheer Duet® jest jedynym laserem posiadającym dwie głowice pracujące – mniejsza Light Sheer ET – 9x9mm, do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc oraz większa Light Sheer HS – 22x35mm, używana w trakcie depilacji m.in kończyn dolnych i górnych, pleców, brzucha itp.

Depilacja laserowa laserem Light Sheer Duet to zabiegi:

 • Trwałe – dzięki zastosowaniu diody o bardzo wysokiej mocy i o długim czasie trwania impulsu.
 • Bezpieczne – dzięki wykorzystaniu po raz pierwszy systemu zasysania skóry.
 • VACUM, depilacja laserowa bez powikłań takich jak : przebarwienia, popękane naczynka krwionośne – częstych po zabiegach wykonywanych poprzednią wersją lasera.
 • Szybkie – czas zabiegu ulega znacznemu skróceniu dzięki zastosowaniu dużej głowicy zabiegowej.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża
 • Leki światłouczulające (stosowane w ostatnich 2 tyg przed zabiegiem)
 • Jasny kolor włosów
 • Bielactwo, Łuszczyca
 • Opryszczka

Przygotowanie do zabiegu:

 • Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (przy użyciu pęsety, wosku, depilatorów mechanicznych itp.); w przypadku twarzy przez okres 4 tygodni, a innych miejsc skóry przez 6 tygodni – można je natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem (choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej)
 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A. retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem; preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem
 • Leki światlouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji typu opryszczki wargowej zabieg jest możliwy najwcześniej po 2 tygodniach
 • Leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej
 • Kuracja antybiotykami – należy zakończyć ją tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu
 • „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush itp.) również stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu
 • Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 • Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
 • Aktywna opalenizna (nie należy opalać skóry na 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • ”Opalenizna” uzyskana samoopalaczem (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
 • Stosowanie kremów z retinolem i witaminą C (przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)

DEPILACJA WOSKIEM

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia na wybrane partie ciała: wąsik, pachy, ręce, bikini, nogi. Jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Dobieramy odpowiedni rodzaj wosku do ciała lub twarzy. Stosujemy również woski do skór wrażliwych.